Zona VIP

┏(◕◡◕)┛ RPG FORUM-----JOIN US !-----Zona VIP┏(◕◡◕)┛

HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  GalaxyGamer  

Share | 

Fairly local

Go down 
AuthorMessage
Nowie
Light
Light

Mesaje Mesaje : 22
Reputatie Reputatie : 0
Varsta Varsta : 25
Localizare Localizare : space

PostSubject: Fairly local   Fri Dec 16, 2016 2:43 pm

Mă plimbam uşor agitată pe străzile lăturalnice ale oraşului, cu aparatul în mână în timp ce încercam să găsesc locuri care ar putea să se potrivească temei date de liderul clubului şi capul uşor înclinat într-o parte vorbind la telefon.
-Da, spune-i lui Dami că ne vom vedea în curând şi da, am înţeles. De parcă nu ai şti că îmi pot purta de grijă, ce naiba? Acum am puţină treabă aşa că mai vorbim spusesem iritată şi am închis apelul rapid înainte ca fratele meu să mai zică ceva. Familia asta e un coşmar! zâmbisem scurt în timp ce puneam telefonul în buzunar şi mi-am continuat drumul prin oraş încercând să prind nişte imagini drăguţe.

♡♡♡♡♡Zona ViP♡♡♡♡♡

Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Administrator
Administrator

Mesaje Mesaje : 160
Varsta Varsta : 32
Localizare Localizare : Braila

PostSubject: Re: Fairly local   Fri Dec 16, 2016 6:36 pm

Un local nu prea departe de acel loc atragea curiozitatea tuturor. Mai ales prin meniul ciudat. Servea clatite cu miere, prajituri cu miere, ceai si cafea indulcite cu miere si fel si fel de produse bazate pe miere. Insa mierea era mult mai dulce si mai gustoasa decat mierea de albine. Cine nu stia ar fi crezut ca e o noua specie de albine. Dar de fapt era miere de zane iar localul era detinut de 2 zane.

♡♡♡♡♡Zona ViP♡♡♡♡♡

Back to top Go down
View user profile
Nowie
Light
Light

PostSubject: Re: Fairly local   Sat Dec 17, 2016 10:19 am

Străbătând oraşul în lung şi-n lat toată ziua, am decis să iau o pauză. Am simţit un miros puternic de cafea şi m-am luat după el, ajungând în cele din urmă în faţa unei clădiri viu colorate. Curioasă din fire, am intrat în clădire şi văd că este chiar o cafenea. Mă uitam în stânga şi în dreapta, admirând locul şi apoi m-am aşezat la o masă.

♡♡♡♡♡Zona ViP♡♡♡♡♡

Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Administrator
Administrator

PostSubject: Re: Fairly local   Sun Dec 25, 2016 2:14 am

O zana imbracata cu o rochie de bal veni sa ia comanda.

♡♡♡♡♡Zona ViP♡♡♡♡♡

Back to top Go down
View user profile
Nowie
Light
Light

PostSubject: Re: Fairly local   Thu Dec 29, 2016 3:51 am

O priveam pe zana care se aşezase în faţa mea şi m-am uitat rapid prin meniu.
- Două clătite cu miere şi o cafea, te rog. Îi întind meniul zâmbind şi o mai privesc odată înainte să plece.

♡♡♡♡♡Zona ViP♡♡♡♡♡

Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Administrator
Administrator

PostSubject: Re: Fairly local   Mon Jan 02, 2017 9:51 am

Facu doi pasi cat sa se departeze putin de masa dar apoi facu un dans in aer inconjurul mesei si batu din palme iar comanda tinerei aparu pe masa.
-Pofta buna! Sper sa va placa. Le-am teleportat din bucatarie sper ca va place dansul nostru ritualic. Acest dans ritualic il facem doar in fata turistilor nu si a rezidentilor.
-Ah acum am observat domnisoara ca aveti o camera foto. Va dau voie sa ma fotografiati sau sa ma filmati. Voi mai face inca o data dansul ritualic dar cu conditia sa pastrezi doar pentru tine ca amintiri.
Asta daca aparatul e destul de performant sa reuseasca asta. De obicei insa aparatele pastreaza filmul doar in lumea asta. Cand parasesc lumea aceasta turistii constata ca aparatele foto isi sterg pozele. Nu stiu de la ce poate veni acest fenomen. Posibil de la o vraja de protectie. Posibil se petrece atunci cand se trece prin bariera magica.

♡♡♡♡♡Zona ViP♡♡♡♡♡

Back to top Go down
View user profile
Nowie
Light
Light

PostSubject: Re: Fairly local   Thu Jan 12, 2017 6:48 am

-Wow, mulţumesc frumos! am privit întreaga scenă enturziasmată şi am gustat din clătită să văd cum e. Pentru un moment crezusem că am ajuns în rai, fiindcă mâncarea era foarte bună.
-Pfff, sigur, poţi face din nou dansul pentru că aparatul meu e unul din cele mai bune, am răspuns uşor iritată de comentariul zânei şi ajustând obiectivul aparatului. Speram totuşi ca această clădire să fi apărut în toată splendoarea ei pentru că nu găseam multe asemeni acesteia.

♡♡♡♡♡Zona ViP♡♡♡♡♡

Back to top Go down
View user profile
Alethia Spitz
Administrator
Administrator

PostSubject: Re: Fairly local   Tue Jan 24, 2017 5:55 am

Fac din nou acel dans ritualic care pe alocuri se asemana cu coregrafia belly dance si a altor dansuri orientale.

-Ne bucuram ca va place mancarea noastra. Ii spun eu, zambindu-i.

♡♡♡♡♡Zona ViP♡♡♡♡♡

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Fairly local   

Back to top Go down

Fairly local
Back to top 
Page 1 of 1